سئوالات متداول

1
پورتال چیست؟

پورتال وب نوعی وب سایت داینامیک است که CMS اختصاصی آن انعطاف پذیری بیشتری در طراحی رابط کاربری UI و همچنین امکانات نرم افزاری ارائه شده بر روی وب سایت را به مدیران وب سایت ها می دهد.

2
طراحی پورتال چقدر زمان نیاز دارد؟

طراحی وب پورتال توسط یک تیم 4 نفره خبره برنامه نویسی در فاز های طراحی CMS ، طراحی قالب ها، طراحی ماژول ها و الزامات امنیتی چیزی حدود 1 سال زمان می برد.

3
خرید پورتال چقدر هزینه دارد؟

پورتال های شرکت های ایرانی بطور میانگین از 20 میلیون تومان با توجه به امکانات و ماژول های موجود قیمت گذاری می شوند و تا 500 میلیون تومان هم برای برخی سازمان های بزرگ در بازار ایران قیمت گذاری می شود.

4
فرق پورتال و وب سایت چیست؟

وب پورتال هم نوعی وب سایت داینامیک است که برخلاف CMS های رایگان همچون وردپرس یا جوملا در طراحی رابط کاربری UI بسیار انعطاف پذیر بوده و امکان تغییرات را پس از طراحی نیز به مدیران سایت میدهد. در پورتال ها امکانات توسط ماژول ها به سایت اضافه میشود در صورتی که در وب سایت هایی برپایه CMS های رایگان، توسط افزونه هایی که گاهی امنیت آنها تضمین نشده است باید امکانات سایت را افزایش دهید.

5
SEO چیست؟

اس ای او تلفظ صحیح SEO می باشد و در فارسی به سئو رایج گشته و به معنای بهینه سازی محتوای وب سایت برای دیده شدن توسط موتور های جستجوگر می باشد.

6
سئو چیست؟

سئو یا SEO فرایندی است که درآن محتوای وب سایت را مطابق الگوریتم های و استاندارد های مورد تایید گوگل و دیگر موتور های جستجو گر اصلاح و بهینه می شود. الگوریتم هایی همچون پاندا که با شاخص های متنوعی به شناسایی سایت های متقلب و فعالیت های غیر مجاز می پردازد و استاندارد های نشر مطالب در فضای وب را نقض می کنند، توسط الگوریتم پاندا ی گوگل با جریمه های سختی مواجه می شوند.

7
سئو سایت چقدر هزینه دارد؟

فرایند سئو سایت با توجه به زمینه فعالیت وب سایت و تعداد محتوایی که بصورت هفتگی یا روزانه منتشر می شود و نیز محدوده مسئولیت شرکت پشتیبان قیمت گذاری می شود و از 2 میلیون تومن در هر ماه تا 50 میلیون تومان متفاوت است.

8
طراحی سایت چقدر هزینه داره؟

طراحی سایت با توجه به نوع فعالیت سایت (شرکتی، شخصی، فروشگاهی، خبری، بیمارستانی، دانشگاهی و ...) و نوع CMS آن قیمت گذاری میشود. بطور میانگین طراحی و راه اندازی یک سایت شرکتی توسط وردپرس از 3 تا 5 میلیون تومن هزینه دارد و برای وب سایت های فروشگاه اینترنتی با درگاه پرداخت بانکی از 8 الی 12 میلیون تومن قیمت گذاری می شود. برای طراحی وب سایت های سازمان های دولتی یا مراکز خدماتی با سرویس های نرم افزاری خاص همچون بیمارستان ها یا مراکز آموزشی استفاده از پورتال پیشنهاد می شود که قیمت گذاری آن مطابق خدمات مورد نظر سازمان صورت میگیرد و از 20 میلیون تومان شروع می شود

اکسین ویرا