سه شنبه 29 تیر 1400
کد مطلب: 630
تعداد بازدید: 1922

پورتال چیست؟

پورتال چیست؟

پورتال یا به عبارتی پرتال، نوعی وب سایت همه منظوره است که علاوه بر وبلاگ دارای بخش های مختلفی برای نمایش موضوعات و کارکرد های متنوع باشد، همچون نمایش محصولات، نرم افزارهای چت و گفت و گو، نرم افزار های خرید و فروش ،یا اطلاع از نرخ های ارز یا شاخص های اقتصادی و بسیاری امکانات متنوع دیگر. یکی از مطرح ترین و اولین سایت هایی که در دنیا عنوان پورتال را به خود اختصاص داد سایت یاهو بود که بصورت همزمان هم موتور جستجو گر وب بود، هم سرویس ایمیل بسیار محبوبی را ارئه میداد، هم هواشناسی داشت و هم امکانات پیام رسان و گپ و گفتگو و حتی امکانات مورد نیاز سفر و مسافرت. یاهو رهبر و پیشگام پورتال ها در جهان بود و برای سالها محبوب ترین سایت جهان به شمار می رفت

پورتال چیست؟

پورتال یا  به عبارتی پرتال، نوعی وب سایت همه منظوره است که علاوه بر وبلاگ دارای بخش های مختلفی برای نمایش موضوعات و کارکرد های متنوع باشد، همچون نمایش محصولات، نرم افزارهای چت و گفت و گو، نرم افزار های خرید و فروش ،یا اطلاع از نرخ های ارز یا شاخص های اقتصادی و بسیاری امکانات متنوع دیگر. یکی از مطرح ترین و اولین سایت هایی که در دنیا عنوان پورتال را به خود اختصاص داد سایت یاهو بود که بصورت همزمان هم موتور جستجو گر وب بود، هم سرویس ایمیل بسیار محبوبی را ارئه میداد، هم هواشناسی داشت و هم امکانات پیام رسان و گپ و گفتگو و حتی امکانات مورد نیاز سفر و مسافرت. یاهو رهبر و پیشگام پورتال ها در جهان بود و برای سالها محبوب ترین سایت جهان به شمار می رفت.
پورتال یک مفهوم است در وب ، و امروزه بسیاری وب سایت ها در واقع به نوعی پورتال محسوب می شوند حتی وردپرس هم از این منظر نوعی پورتال است زیرا همزمان میتواند سرویس های مختلفی را بر روی وب سایت به نمایش بگذارد، محدودیت هایی دارد و با چالش هایی هم روبرو است اما باز هم محبوب ترین CMS دنیا است و برای وب سایت هایی با  موضوعات معمولی در فضای تجارت و تبلیغات بهترین گزینه است.

اما طراحی پورتال سازمانی چیست؟

سازمان ها به تناسب خدمات و مسئولیت هایی که نسبت به جامعه دارند بایستی خدمات الکترونیک ویژه ای را به مخاطبان عرضه کنند که در وردپرس یا جوملا یا سایر CMS های رایگان و عمومی معمولا وجود ندارد و نیاز به طراحی تخصصی این فرایند هاست که مدیران را به سفارش طراحی پورتال سازمانی سوق می دهد.
پورتال سازمانی در سازمان های مختلف متفاوت است و در هر یک از لحاظ امکانات و فرم های ارتباطی و سرویس های تخصصی نیاز به کار طراحی اختصاصی مطابق نیاز سازمان دارد که معمولا از عهده وردپرس یا رقبایش خارج است و تنها توسط شرکت های حرفه ای در زمینه طراحی پورتال که CMS اختصاصی خود را قبلا طراحی کرده اند میسر می شود. طراحی پورتال کار یک نفر نیست! کار یک تیم تخصصی طراحی است و ابعاد و موضعات مختلفی را در بر میگیرد، از طراحی UI گرفته تا UX و مباحث امنیت و بالانس ترافیک و مدیریت سرویس ها ، تکنولوژی های مختلف هاستینگ و در نهایت SEO را در بر دارد.
طراحی پورتال ، هزینه بالاتری نسبت به طراحی وب سایت دارد اما امکانات و انعطاف پذیری که یک پورتال نسبت به طراحی و توسعه دارد با وب سایت های معمولی بسیار فاصله دارد. پورتال مشتریان خاص دارد، از جمله سازمان ها و شرکت های بزرگ یا ادارات و موسسات دولتی و بازاریابی و فروش به این مشتریان کاری بسیار سخت و پیچیده است اما با این وجود بازار خود را حفظ کرده و با افزایش رقبت مردم به دولت الکترونیک و خدمات الکترونیکی شهروند الکترونیک ، روز به روز افق روشن تری را در پیش رو می بیند.
گروه نرم افزاری اکسین ویرا  نیز با بیش از یک دهه تجربه در  زمینه طراحی پورتال و با طراحی بیش از 100 پورتال سازمانی و شرکتی ، با تکیه بر دانش جوانان مستعد در زمینه مهندسی نرم افزار در این عرصه با افتخار در خدمت و پاسخگوی علاقمندان و  متقاضیان این نوع وب سایت  هستیم
  پس قبل از شروع یک پروژه طراحی پورتال یا حتی قدم نهادن در مسیر هزارراهه برنامه نویسی وب، به همه عزیزان پیشنهاد میکنیم  با مشاوران اکسین ویرا تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی ما بصورت رایگان برخوردار شوید تا هم در زمان و مخارج غیر ضروری صرفه جویی کنید و هم از تجارب چند ساله ما در تولید نرم افزار برخوردار شوید.

جهت دریافت نسخه دمو کافی است فرم درخواست را تکمیل بفرمایید تا کارشناسان ما در ۴۸ ساعت نسخه آزمایشی را در اختیار شرکت یا کسب و کار شما قرار دهند.

شرکت اکسین ویرا


پورتال چیست؟ پورتال یا به عبارتی پرتال، نوعی وب سایت همه منظوره است که علاوه بر وبلاگ دارای بخش های مختلفی برای نمایش موضوعات و کارکرد های متنوع باشد، همچون نمایش مح
اکسین ویرا