جمعه 28 خرداد 1400
کد مطلب: 619
تعداد بازدید: 3143

سئو SEO یا بهینه سازی وب سایت های تجاری چیست و چه ضرورتی دارد؟

سئو SEO یا بهینه سازی وب سایت های تجاری چیست و چه ضرورتی دارد؟

معنای سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟ واژه وارداتی SEO مخففی برای بیان عبارت Search Engine Optimization است که به غلط در زبان فارسی به سئو مصطلح گشته، در صورتیکه تلفظ صحیح آن اس ای او می باشد. این اصطلاح در توصیف کلیه اقدامات و فعالیت هایی است که به ارتقاء شاخص های رتبه بندی وب سایت ها و بهینه سازی محتوای ارائه شده در وب سایت ها جهت نمایش در موتور های جستجوگر می پردازد و موضوعات مختلفی از تولید محتوا، نوع طراحی قالب، تبلیغات، پایش و کار با ابزار های کاربردی SEO را در بر می گیرد

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از پرسود ترین و مهم ترین خدمات در بازار دیجیتال مارکتینگ است که امروزه نیاز به خدمات این مارکت به شدت از سوی هزاران مشتری تازه وارد در دنیای رقابت کلمات کلیدی کسب و کاری به چشم می آید. پس از بحران کرونا بسیاری کسب و کار ها که با رکود در بخش فروش خود به تبع محدودیت های اعمال شده در بازار های سنتی مواجه بودند به سراغ بازار وب سایت و گوگل و در کل دیجیتال مارکتینگ آمدند! بسیاری از ایشان در مرحله تبلیغات اینستاگرامی یا تلگرامی متوقف شدند و برخی نیز پا را فراتر نهاده و با راه اندازی یک وب سایت، موفقیت تبلیغاتی را در کانالی ریشه دار تر و مستحکم تر نسبت به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام که هر آن توسط نهاد های امنیتی کشوری احتمال فیلتر شدن آنها وجود دارد تا شبکه های اجتماعی داخلی همچون لنزور که تولید کننده داخلی از ادامه آن منصرف گردید!
SEO

وب سایت، مادر کانال های تبلیغاتی

 گره زدن شریان حیاتی ارتباط با مشتریان به این گونه کانال ها که ضمانتی در ادامه فعالیتشان نیست کاری در حد قمار است! باهوش تر های فضای دیجیتال مارکتینگ به شبکه های مجازی به چشم انشعاب های یک رودخانه نگاه میکنند! رودخانه ای بنام وب سایت ! مادر کانال های دیجیتال! بله همان وب سایتی که توسط یک تازه کار با 10 ساعت آموزش وردپرس و مبلغی کمتر از یک میلیون تومان هم قابل راه اندازی است ! و گاهی طراحی امکانات کارکردی و جلوه های گرافیکی آن بیش از 30 میلیون تومان هزینه خواهد داشت! فهوای کلام بسیار واضح است هرچقدر پول بدهید آش میخورید! در یک نگاه حرفه ای به طراحی وب سایت، بایستی به این سوال پاسخ داد که از این وب سایت چه انتظاراتی داریم؟؟ چه امکاناتی باید روی این وب سایت موجود باشد؟ این وب سایت به چه گروهی از مخاطبان باید خدمات ارائه  کند؟ آیا این وب سایت برای این گروه هدف مناسب است؟ این گروه چه انتظاراتی از این وب سایت خواهند داشت؟ رقبای این وب سایت چه وب سایت هایی هستند؟ کاربران این وب سایت چه کسانی هستند؟ آیا این وب سایت امکانات مورد نیاز کاربران را در خود دارد؟ برای مثال راه اندازی یک وب سایت خبرگذاری بدون وجود تحریریه خبر چه بلایی بر سر این وب سایت  و مدیرانش خواهد آورد؟؟ یا یک وب سایت بیمارستانی بدون داشتن صفحه معرفی پزشکان یا معرفی خدمات یا نوبت دهی ؟ امکان دارد؟؟ یا وب سایت فروشگاهی بدون داشتن پنل های اختصاصی مدیریت فروش و حواله جات انبار ممکن است؟؟؟ قطعا برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بصورت حرفه ای به یک تیم حرفه ای نیز در طراحی وب سایت نیاز دارید و با یک وردپرس کار 1 میلیون تومانی که از قالب های آماده استفاده می کند شما هرگز چیزی جز وقت گذرانی در انتظار نخواهید داشت!

باتلاق سئو SEO

پس از راه اندازی وب سایت به باتلاق سئو وارد میشوید! هرگونه دست و پا زدن اشتباه شما را بیشتر به زیر خواهد کشید! تبلیغات اشتباه و نا درست یا در زمان نادرست میتواند بلایی به سر وب سایت تان بیاورد که حسرت تنها میراث آن باشد! انتخاب نوع تبلیغات، تولید محتوا، کیفیت محتوا، برنامه ریزی فعالیت، اجرا و نظارت، پایش تغییرات و فعالیت ها ،بهینه سازی شاخص های بارگذاری صفحات، اجرای الزامات و استاندارد های مورد نظر گوگل و سایر موتور های جستجو ، ارتقای شاخص های رتبه بندی وب سایت ها و .... از مواردی تخصصی هستند که معمولا صاحبان وب سایت ها و مشاغل از این موضوعات غافل هستند و این همان مرحله باتلاق در وب سایت هاست! شرکت اکسین ویرا با بیش از 18 سال سابقه طراحی وب سایت های خبری ،فروشگاهی، سازمانی، شرکتی و شخصی و کسب تجارت فراوان از روند ترفیع و مسیرهای پیشرفت و پسرفت امروز با ارائه مشاوره های تخصصی  در کنار مشتریان و متقاضیان است. تلاش ما در واحد بهینه سازی فعالیت های دیجیتال مارکتینگ بر آن است تا در مسیر موفقیت ، راهنمایی شایسته برای شما عزیزان باشیم .

برخی از خدمات اکسین ویرا در زمینه سئو و بهینه سازی  

•    تحلیل بازار و تدوین برنامه تبلیغات
•    طراحی هویت تجاری و جلوه های گرافیکی
•    طراحی رابط گرافیکی اختصاصی بر اساس نیازسنجی تبلیغات
•    برنامه ریزی برنامه تولید محتوا
•    مشاوره و نظارت بر تولید و تدوین محتوا
•    برنامه ریزی برنامه فعالیت های وب سایت و شبکه های اجتماعی
•    طراحی ساختار فعالیت سازمانی بهینه
•    مانیتورینگ لحظه ای وضعیت کانال های تبلیغاتی و ارائه گزارشات
سخن آخر
متاسفانه شاهد هستیم برخی از افرادی که بدون داشتن اطلاعات کافی از چالش های راه موفقیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ و با برآورد های اشتباه مالی از هزینه ها،اقدامات و الزامات در دام سودجویان افتاده اند، معمولایک سناریوی نخ نما شده را برایشان اجرا کرده اند، در شروع کار با مبلغی بسیار پایین پیشنهاد راه اندازی وب سایت را داده اند و پس از آن، در هر گردنه به مانند راهزنان سنتی به چپاول مشتری پرداخته و برای غارت بعدی در گردنه بعدی کمین گرفته اند! مرحله به مرحله بر سر این دوراهی خواهند ماند که پول بیشتری بپردازند و از آن گردنه هم عبور کنند یا کلا قید این نوع کسب و کار را بزنند! بی دلیل نیست که می گویند هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی بی حکمت نیست! پس به همه عزیزان و هموطنان توصیه میکنیم قبل گام نهادن در این عرصه حتما از مشاوره رایگان شرکت اکسین ویرا در زمینه براورد های تقریبی طراحی و پیاده سازی وب سایت از شروع تا نقطه هدف برخودار شوید! و با تماس با کارشناسان واحد بهینه سازی با چراغ در این مسیر پرپیچ و خم قدم بگذارید!
واحد بهینه سازی فعالیت های دیجیتال مارکتینگ


معنای سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟ واژه وارداتی SEO مخففی برای بیان عبارت Search Engine Optimization است که به غلط در زبان فارسی به سئو مصطلح گشته، در...
اکسین ویرا